Online sedan 1997

2012/13

Spelartruppen

Nr Namn Pos Född Nat Kom från Säs Match Mål
1. David Holmström Mv -90 Icon M/B Hockey 2 62 0
14. Patrik Almeling Mv -85 Icon Göta Traneberg IK 2 27 0
32. Mattias Zakrisson Mv -80 Icon Göta Traneberg IK 4 86 0
2. Johan Rickardsson Back -87 Icon Nässjö HC 2 49 5
3. Marcus Thor Back -81 Icon Järnbrotts HK 2 51 11
5. Niklas Boström Back -85 Icon Göta Traneberg IK 2 34 0
6. Robin Unnevik Back -86 Icon Haninge HF 7 191 49
7. Mille Wallander (A) Back -81 Icon Väsby IK 4 99 15
10. Richard Printz (A) Back -79 Icon Trångsunds IF 12 308 11
15. Norbert Németh Back -90 Icon Hanvikens SK 1 34 2
23. Anders Runeborg Back -80 Icon Haninge HC 9 214 28
8. Jesper Stenberg Forw -91 Icon Norrtälje IK 1 33 7
12. Morgan Roos (C) Forw -76 Icon Trångsunds IF 14 396 147
13. Lars Bäckström Forw -79 Icon Nittorps IK 4 69 11
17. Mattias Gustavsson Forw -86 Icon Mjölby HF 7 118 18
18. Fredrik Berglund Forw -91 Icon Flemingsbergs IK 2 47 10
20. Dan Sjökvist Forw -90 Icon Hanvikens SK 4 70 13
21. Tommy Hartman Forw -77 Icon Västerhaninge IF 13 359 121
25. Anton Eriksson Forw -91 Icon Haninge HF 2 57 2
27. Martin Cargus Forw -83 Icon Älta IF 5 122 84
35. Fredrik Plantin Forw -81 Icon Falkenbergs HK 1 5 0
80. Linus Hybinette Forw -86 Icon Vallentuna BK 7 204 99
83. Staffan Lind Forw -83 Icon M/B Hockey 10 282 39
91. Magnus Klingwall Forw -78 Icon Botkyrka HC 8 116 45
Peter Lilja Tränare -65 Icon TH-75 29
Fredrik Strandfeldt Tränare -75 Icon Nordia/Bagarmossen 13 332 100
Joakim Boustedt Mattris -89 Icon Bajen Fans IF 1
Malcolm Cuerden Mattris -58 Icon Skarpnäcks AIK 2

Kvalmatcher

Månd 4 mars 19.30 Zinken SKARPAN – KTH:s Ishockeyförening = 0-6
Onsd 6 mars 19.30 Visättra Ishall Flemingsbergs IK – SKARPAN = 5-4
Fred 8 mars 20.00 Telgerinken SPAIF – SKARPAN = 3-4 (efter förlängning)
Månd 11 mars 19.30 Zinken SKARPAN – SPAIF = 4-2
Onsd 13 mars 19.30 Zinken SKARPAN – Flemingsbergs IK = 5-2
Fred 15 mars 20.00 Danicahallen KTH:s Ishockeyförening – SKARPAN = 5-3

Seriematcher

Lörd 5 jan 12.00 Zinken SKARPAN – Ormsta HC = 2-0
Torsd 10 jan 19.30 Brostaden Arena Hässelby Kälvesta – SKARPAN = 4-2
Sönd 13 jan 19.00 Zinken SKARPAN – Kallhälls IF = 3-6
Fred 18 jan 19.40 Salems Ishall Tullinge TP HC – SKARPAN = 4-5 (efter förlängning)
Sönd 20 jan 18.00 Zinken SKARPAN – Norrtälje IK = 2-3 (efter straffar)
Torsd 24 jan 19.30 Zinken SKARPAN – SK Iron Hockey = 1-4
Sönd 27 jan 20.00 Bahcohallen HC Liljan – SKARPAN = 4-7
Sönd 3 feb 18.40 Vallentuna Ishall Ormsta HC – SKARPAN = 10-3
Torsd 7 feb 19.30 Zinken SKARPAN – Hässelby Kälvesta = 3-6
Lörd 9 feb 15.00 Kallhälls Ishall Kallhälls IF – SKARPAN = 7-0
Fred 15 feb 19.30 Kärrtorps IP SKARPAN – Tullinge TP HC = 4-5
Sönd 17 feb 14.00 Contigahallen Norrtälje IK – SKARPAN = 5-2
Torsd 21 feb 19.30 Arena Svagström SK Iron Hockey – SKARPAN = 6-2
Sönd 24 feb 17.00 Zinken SKARPAN – HC Liljan = 2-1 (efter förlängning)

 

Division 3 Södra

Torsd 25 okt 19.30 Zinken SKARPAN – Hässelby Kälvesta = 4-2 (1-2, 3-0, 0-0)
Sönd 28 okt 19.00 Stortorpshallen Stortorparna IF – SKARPAN = 6-2 (1-2, 1-0, 4-0)
Torsd 1 nov 19.40 Vallentuna Ishall Ormsta HC – SKARPAN = 1-4 (1-1, 0-2, 0-1)
Sönd 4 nov 17.00 Zinken SKARPAN – IFK Salem = 2-4 (0-1, 2-0, 0-3)
Torsd 8 nov 19.30 Zinken SKARPAN – Tullinge TP HC = 5-6 (1-0, 3-3, 1-3)
Sönd 11 nov 17.30 Tyresö Ishall Tyresö Hanviken Hockey – SKARPAN = 7-2 (3-1, 3-1, 1-0)
Torsd 15 nov 19.30 Zinken SKARPAN – Västerhaninge IF = 4-3 (1-0, 3-3, 0-0)
Torsd 22 nov 19.30 Brostaden Arena Hässelby Kälvesta – SKARPAN = 0-4 (0-2, 0-2, 0-0)
Lörd 24 nov 17.00 Zinken SKARPAN – Stortorparna IF =1-3 (0-1, 0-1, 1-1)
Torsd 29 nov 19.30 Zinken SKARPAN – Ormsta HC = 6-0 (0-0, 4-0, 2-0)
Sönd 2 dec 14.00 Salems Ishall IFK Salem – SKARPAN = 3-2 (0-1, 2-1, 0-0, 0-0, 1-0)
Torsd 6 dec 19.30 Fastighetsbyrån Tullinge TP HC – SKARPAN = 7-5 (2-2, 3-1, 2-2)
Sönd 9 dec 17.00 Zinken SKARPAN – Tyresö Hanviken Hockey = 0-7 (0-0, 0-4, 0-3)
Torsd 13 dec 19.30 Haribohallen Västerhaninge IF – SKARPAN = 4-3 (2-0, 0-2, 1-1, 1-0)

 

Spelarstatistik


Nr

Namn

Pos

Match

Mål

Ass

Po

Utv
1. David Holmström Mv 31 0 0 0 12
14. Patrik Almeling Mv 20 0 0 0 0
32. Mattias Zakrisson Mv 17 0 0 0 0
2. Johan Rickardsson Back 22 3 2 5 20
3. Marcus Thor Back 24 6 5 11 8
5. Niklas Boström Back 21 0 2 2 2
6. Robin Unnevik Back 26 8 10 18 45
7. Mille Wallander (A) Back 23 3 3 6 2
10. Richard Printz (A) Back 34 1 5 6 134
15. Norbert Németh Back 34 2 4 6 24
23. Anders Runeborg Back 1 0 0 0 2
Johan Andersson Back 6 0 0 0 2
Andreas Engman Back 15 2 3 5 4
8. Jesper Stenberg Forw 33 7 3 10 22
12. Morgan Roos (C) Forw 34 11 17 28 26
13. Lars Bäckström Forw 5 0 0 0 6
17. Mattias Gustavsson Forw 22 4 11 15 6
18. Fredrik Berglund Forw 26 8 7 15 39
20. Dan Sjökvist Forw 30 5 10 15 74
21. Tommy Hartman Forw 24 5 4 9 12
25. Anton Eriksson Forw 25 1 0 1 10
27. Martin Cargus Forw 22 9 11 20 117
35. Fredrik Plantin Forw 5 0 0 0 8
80. Linus Hybinette Forw 32 13 25 38 93
83. Staffan Lind Forw 20 4 2 6 53
91. Magnus Klingwall Forw 5 4 3 7 2
Philip Grip Forw 11 3 7 10 45
Philip Lagelius Forw 7 0 0 0 0
Lagstraff 10

Division 3

 

Fortsättningstrean
HC Liljan
Hässelby Kälvesta
Kallhälls IF
Norrtälje IK
Ormsta HC 
Skarpnäcks AIK
SK Iron
Tullinge TP HC
Alltrean
Gimo IF HC
Göta Traneberg
Hallsta IK
IFK Salem
Rimbo IF
Stortorparna IF
Tyresö Hanviken Hockey
Västerhaninge IF

Seriebestämmelser 2012-2013

Tabell Kvalserien

Tabell Fortsättningstrean

Tabell Div.3 Södra