Göteborg 2019

Program

Fredag 31 maj

14:00 – incheckning på Slottsskogens Vandrarhem (Vegagatan 21)
Spårvagn 1, 2, 6 (mot Tynnered, Högsbohöjd, Kortedala) till Olivedalsgatan
15:30 – samling på Jerntorgets Brygghus (Järntorget 4)
buffé, underhållning, lottning av grupperna och lagpresentation

Lördag 1 juni

08:00 – frukostbuffé på vandrarhemmet
09:15 – busstransfer från vandrarhemmet till arenan Anders Svensson vallen (konstgräs)
10:00 – första matchstart
13:00 – lunch (nygrillade hamburgare finns att beställa på plats)
15:30 – final
Busstransfer från arenan direkt till banketten
buffé, traditionsenlig prisutdelning med presentation av lagen och Årets Spelare

Söndag 2 juni

08:00-11:00 – frukostbuffé på vandrarhemmet
11:00 – utcheckning från vandrarhemmet
Hemresa, bakfylla och panikångest

Regler

7-manna lag med valfritt antal avbytare = fria byten
Speltid 2×12 minuter
Slantsingling om boll eller sida
Sidbyte i halvtid
Seger = 3 poäng
Oavgjort = 1 poäng
Förlust = 0 poäng
Tabellplacering avgörs i följande ordning;
Poäng – inbördes möte – målskillnad – flest gjorda antal mål – sudden straffar
Vid oavgjort resultat i slutspel/placeringsmatcher = sudden straffar
Olika straffskyttar
Slantsingling om vilket lag som börjar slå straff
FIFA regler gäller med två undantag;
Ingen offside tillämpas
Ingen avspark efter mål = målvakt sätter igång spelet
Krav på enhetliga tröjor med numrering
Bortalaget byter tröjor vid lika tröjfärg (västar finns att låna)

Avgift

Avgift 1500 SEK per deltagare, vilket inkluderar boende 2 nätter på vandrarhem inklusive sängkläder/handduk och frukost, buffé och underhållning vid lottningen, busstransfer till arenan och banketten, planhyra, domare, bankett, utmärkelser (exklusive dryck vid lottningen och bankett)
Swishas lagvis till 0708-917783 senast 2019-04-30 (ange lagets namn)

För mer information eller frågor = kontakta interimsstyrelsen

Peter Lilja

0708-91 77 83

Tony Breidemar

070-910 92 92

Anmälda lag

Atletic Sydost – Karlskrona
Bafta Boys – London
FC Linné – Göteborg
Pajrets – Karlskrona
SKARPAN – Stockholm
XXX – Stockholm

GRUPP GLENN

Pl Lag Sp V O F Mål Po
1
2
3

GRUPP GLENN

Pl Lag Sp V O F Mål Po
1
2
3

Spelschema

Plan Grupp Tid Lag Hemmalag v/s Bortalag Resultat
1 Glenn 10:00 1 – 2
1 Glenn 10:30 1 – 2
1 Glenn 11:00 1 – 3
1 Glenn 11:30 1 – 3
1 Glenn 12:00 2 – 3
1 Glenn 12:30 2 – 3
13:00 Lunch
1 GG 14:00 Semi 1
1 GG 14:30 Semi 2
1 GG 15:00 5-6 plats
1 15:25 3-4 plats
straffar
1 15:30 Final